ESILEHT   KURSUSED   KOOL   VÄRSKA   PAKETT   HINNAKIRI   ÕPPEREIS   LASTEAED   KONTAKT  
  

MÕTLEMISE HARJUTUSI ÕPETAJALE: refleksioon ja selle positiivne mõju

Istume ja kuulame ära loengu, koolituse..... aga edasi? Sellest pole kasu, kui koguda vaid teadmist, või kuulata - kui tark on keegi, kes pole mina ise. Koolituselt peaks saama kaasa harjutused, millega hakata tegelema iga päev......

TELLIGE MEILT SISEKOOLITUS:


MÕTLEMISE HARJUTUSI ÕPETAJALE: refleksioon ja selle positiivne mõju


Harjutamise lähtekoht on refleksioon. Ehk siis eraldumine, eraldumisvõime igapäevasest oravarattast ning sellest lähtuvalt tähenduse andmine ning kogemuse mõistmine. Kogemus ilma mõistmiseta on aga suht mõttetu.

KOOLITUSE SISUKS ON HARJUTUSED, MIDA OSALEJAD SAAVAD KOGEDA:

  1. kujutlusvõime ja kujutlusjõu harjutus
  2. rõõmu ja tänu harjutus
  3. enesesse uskumise harjutus
  4. elukäiguvaatluse harjutus
  5. pealtvaataja loomise harjutus endas
  6. oma mätta otsast alla astumise harjutus
  7. kujutlusest kujundi loomise harjutus

LEKTOR, KOOLITAJA, TREENER - Ervin Laanvee, Logoserv Koolituse tegevjuht, pedagoog, pedagoogikamagister, TÜ Eetikakeskuse väärtusarenduse koolitaja

KOOLITUSE MAHT 6 ak tundi (soovitame tellida koolitust kahel päeval 3+3 ak tundi rütmis)

#?-:nbsp;

Neist põhiharjutusest lähtuvalt saame arutleda ja käsitleda vastavalt rühma valmisolekule ja aktiivsusele:


1.Kuidas tekitada ruumi iseendas sõnade vahele? Kuidas lasta vaikusel ilmneda omaenda öeldud sõnade vahel? Kas see on üldse oluline? Kas see peegeldub tagasi mulle, mida ma ise olen inimesena/õpetajana? 

2. Kuidas astuda iseenda mätta otsast alla ja treenida oma kujutlusvõimet nii, et suudaksin näha kaamera taga operaatorit ja režissööri, mis minu sees filmib?

3. Kuidas refleksioon annab jõudu? Kuidas eristada endas aktiivset mõtlemist, mis loob ja kujundab, passiivsest mõtlemisest, mis kajab järele igale minu kogemusele ja tehtud teole ning välisele sündmusele minu igapäevatöös?

4. Mis on selle aktiivse (kujundava) mõtlemise keskpunkt, kese, taust, allikas? Kas võib rääkida (vabast) tahtest mõtlemises?

5. Golfimängijad läbivad treeneriga oma kujutlustes löögi enne lööki. Kuidas minu "kujundatud" mõte hakkab elama oma iseseisvat elu? Saab sõltumatuks minust.  Kuidas loon sündmust enne selle sündi? 

Otsing


Tulevad koolitused


   AASTARING LASTEAIAS LÕIMITUD ÕPPENA NÕMMEL 160 tundi

   TÖÖ SÕIMERÜHMAS: metoodika ja didaktika 160 t NÕMMELeas

 

 

Doris Kareva

Kõik kogemus on kujutlus ja kaja
Pilkpillatud maailma pildistik
Kild siin, kild seal
(Mandragora)

Logoserv Koolitus HTM koolitusluba 6970 | Magasini 30, 10138 Tallinn | Tel/fax: 6462 552 | GSM 523 4546| info@logoserv.ee | ervin@logoserv.ee
Sisukord